Kitap Okuyana Çift Kişilik Tiyatro Bileti Hediye

Antalya Şehir Tiyatroları tarafından yürütülen “Kütüphanede Tiyatro Var Projesi” kapsamında, 50 kitap okuyana çift kişilik tiyatro bileti hediye edilecek.

Antalya Şehir Tiyatroları ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Kütüphanede Tiyatro Var Projesi” ile insanlara kitap okuma alışkanlığı ve tiyatro sevgisi kazandırılması hedefleniyor.

Projede Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bütün kütüphanelerden 50 kitap okuyanlar, Antalya Şehir Tiyatroları’ndan istediği oyuna çift kişilik tiyatro bileti kazanacak.

Özellikle çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve tiyatro sevgisini aşılamak için yürütülen projede, bilet almaya hak kazanan kütüphane üyeleri, üye oldukları kütüphaneden verilen davet mektubuyla Antalya Şehir Tiyatroları gişesinden oyun seçimlerini yaparak, 2 kişilik biletlerini alabilecek.

Antalya Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, yaptığı yazılı açıklamada, bir yandan tiyatro sanatını yaygınlaştırırken, bir yandan da okuma sevgisini artıran projede yer aldıklarını belirtti.

Özgür, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kültür ve sanata desteği sayesinde gelecek için büyük adımlar atıldığını vurguladı.

İlginizi Çekebilir