Kış Rüzgarları, Gece Kralı’nın ve Ak Gezenler’in Kaderini Değiştirebilir

George R.R. Martin’in Game of Thrones dizisine dönüştürülen kitap serisinin yeni parçası Kış Rüzgarları’nın (Winds of Winter) Gece Kralı ve Ak Gezenler ile ilgili bilinen tüm gerçekleri değiştirebileceği iddia edildi.

George R. R. Martin’in yarattığı Buz ve Ateşin Şarkısı (A Song of Ice and Fire) serisinin merakla beklenen yeni kitabı Kış Rüzgarları’nın (Winds of Winter) Gece Kralı’nın niyetine dair değişiklik yaparak Kışyarı Savaşı’nın (Battle of Winterfell) sonucunu değiştirebileceği iddia edildi.

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde Jon Snow’un da yolunun düştüğü Gece Nöbeti’nin savaşmaya yemin ederek duvarın ardını ve Kralın Toprakları’nı korumak gibi asil bir gerekçesi olduğu anlatıldı. Ancak Gece Nöbeti’nin geçmişi büyük oranda efsanelere ve söylentilere dayanıyor. Bununla birlikte söylentilerin ötesinde duvarın inşa edilmesi Ak Gezenler’le çok daha fazla bağlantılı olabilir.

Gece Kralı dizide göründüğü haliyle epey korkutucu ancak Martin’in kitaplarında henüz ortaya çıkmış değil. Kitaplarda Gece Kralı, Gece Nöbeti’nin 13. komutanı Brandon Stark. Buzdan bir kadına aşık olduktan sonra kendisini kral, sevdiği kadını da ölü kraliçe ilan ederek Gece Nöbeti’ni demir yumrukla yönetmişti. Onu durdurmak üç krala mal olmuştu.

Inverse’ün haberine göre Gece Nöbeti tarihi ihanetlerle dolu olduğundan 14. komutanın Brandon Stark’ı duvarın ötesine sürgüne göndermiş olması mümkün. Brandon Stark’ın Ötekiler’in saflarına katılıp onların amacına hizmet etmesi de olası.

Dahası duvar ve onu çevreleyen bölge Ak Gezenler’e ait olabilir. Duvar buzdan yapılma ve Ötekiler’in bunu kontrol edebileceği biliniyor. Dolayısıyla dönüşleri Westeros’u ele geçirmek yerine çalınan bir mülkün intikamını almaya dayanıyor olabilir.

Eğer bu teoriye göre duvarı Akgezenler inşa ettiyse intikam almak için dönme ihtimalleri mantıklı görünüyor. Martin kitaplarında böylesi bir değişiklik yaparsa evrende bilinen her şey muhtemelen değişir.

Halihazırda Bran hala yeteneklerini ve Westeros’un tarihini keşfediyor. Eğer Gece Kralıyla ilgili bu bilgiyi öğrenirse ve bunu iletirse Kışyarı Savaşı’nın kaderi tamamen değişebilir. Martin bu şekilde evrende yüzyıllar boyunca Akgezenlerin yanlış anlaşıldığını ortaya çıkararak şaşırtıcı bir son yazabilir.

İlginizi Çekebilir