“Kentlerin Yalnızlığı” Fotoğraf Sergisi Artsteps Çevrimiçi Platformunda

Küratörlüğünü İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi bölümü öğrencileri H. Furkan Atasoy ve Nihan Ülgün’ün üstlendiği Timurtaş Onan, Murat Bakmaz ve Fatih Çindemir’in fotoğraflarından oluşan “Kentlerin Yalnızlığı” adlı sergi 10 Mayıs- 10 Haziran 2021 tarihleri arasında Artsteps üzerinden izleyiciyle buluşuyor.

Yalnızlık…Yalnızlığı nasıl ifade edersiniz? Kalabalık caddelerde yürürken, insan kalabalığında boğulurken, an gelir yalnızlığın ortasında buluruz kendimizi. Şehir insandan, bizler ise yalnızlıktan boğuluyoruzdur. Bir kutunun içine hapsetmek mümkün olmayan bu duyguyu belki de ömür boyu hissedeceğiz.

Sanatçılar, sergiye kentlerdeki koşulların sonucu olarak mekanikleşen ve yabancılaşan bireylerin yaşamını sorgulayan fotoğraflar ile katılıyor. Bu kareler yaşamımızın en karamsar ve aynı zamanda en eşsiz duygularını hissetmemize neden olabilecek büyülü bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.

Amaç, insanoğlunun bireyselleştiği, tüm sosyal alanını evlere hapsettiği salgın döneminde, sanatla birlikte iyileşmeye doğru bir adım atmak için tüm sanatseverler sergiye davet ediliyor.

İlginizi Çekebilir