Kaptan Amerika, Marvel Sinematik Evreni’ne Nasıl Dönecek?

Çoklu evren birçok seçeneği mümkün kılıyor.

Marvel Sinematik Evreni’ne (MSE) 2011’de katılan ünlü oyuncu Chris Evans uzun süre Kaptan Amerika’ya hayat vermişti. Avengers: Endgame’in sonunda süper kahramanın emekliye ayrılmasıyla, Hollywood yıldızının süper kahramana bir nokta koyduğu görüşü hakimdi.

Öte yandan, geçen günlerde Evans’ın bir veya iki Marvel projesinde daha Kaptan Amerika rolüne bürünebileceği konuşulmaya başlamıştı. Bu da akıllara Kaptan Amerika’nın MSE’ye nasıl dönebileceği sorusunu getirdi.

Independent Türkçe’nin haberine göre, söz konusu filmde zaman yolculuğunun MSE’de mümkün olduğunun anlaşılması, seyircilerin yıllarca izlediği Yüzbaşı Steve Rogers’ın yanı sıra farklı versiyonlarını görme ihtimalini doğurdu.

İşte Kaptan Amerika’nın geri dönebilecek versiyonları:

Orijinal Kaptan Amerika

Marvel’in gelecek projelerinin çoklu evrenleri keşfetmesi düşünülürken bu sayede izleyicilerin aşina olduğu ana zaman çizgisinden Kaptan Amerika’nın, MSE’ye ihtimali bulunuyor. Bu ihtimal, Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nda (Captain America: Civil War) meydana gelen iç çekişmelerin önceine ve hatta onun da öncesine ait Kaptan Amerika’yı mümkün kılıyor.

MSE böyle bir durumda Steve Rogers’ın Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı ve Avengers: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War) arasındaki dönemde nelerle meşgul olduğunu keşfedebilir ya da süper kahramanın hayatının filmlerde yer almayan kısımlarına da göz atabilir.

Yaşlı Steve Rogers

Seyircinin Steve Rogers’ı en son, süper kahramanın istediği hayatı yaşadığı ve sevgilisiyle kavuştuğu eski halini görmüştü. Bu sahnede yaşlı Steve Rogers, Kaptan Amerika titrini Sam Wilson’a devrediyor gibi görünüyordu. Bununla birlikte, Chris Evans’ın yaşlı Yüzbaşı olarak tekrar dönmeyeceğini düşünmek için hiçbir sebep yok.

Ayrıca bunu gerçekleştirmek anlatıyı da basitleştiriyor çünkü Steve Rogers’ı hikayenin parçası haline getirmek için diğer süper kahramanların zamanda başka noktalara gitmesi gerekmiyor. Bu sayede, yaşlı Steve Rogers, yer alacağı hikayenin kahramanına akıl hocalığı yapabilir ve izleyiciler Yüzbaşı’nın de emekliye ayrıldığından beri neler yaptığını öğrenebilir.

Donmadan Önceki Kaptan Amerika

Zaman yolculuğunun mümkün kıldıklarından biri MSE’deki diğer filmleri ziyaret edebilmek. Bu hamle gerçekleştirilirse süper kahramanlar II. Dünya Savaşı dönemine gidip donmadan önceki genç Kaptan Amerika’yla tanışabilir.

Ayrıca böyle bir ihtimal, Kaptan Amerika’nın hangi versiyonunun ekranlara gelebileceği konusunda da birçok farklı seçenek ortaya çıkarıyor. Örneğin seyirciler, en iyi arkadaşı Bucky’i HYDRA’nın elinden henüz kurtaramayan veya süper asker serumunu yeni alan çaylak Kaptan Amerika’yla karşılaşabilir.

Öte yandan, geçmişten bir karakterle etkileşime geçilmesi, MSE’de farklı bir zaman çizgisi yaratabileceği gibi Steve Rogers’ın hayatında yaşanabilecek bazı dönüm noktalarını değiştirebilir.

Çoklu Evrendeki Kaptan Amerika

Çoklu evrenin başka kısımlarına seyahat etme yöntemleri ve arkasındaki nedenlerin, Kaptan Amerika’nın döneceği film veya diziye göre değişebileceği düşünülüyor. Bu durumda ekranlara gelecek Kaptan Amerika farklı olabilir. Çünkü zaman çizgileri birbirinden farklı olduğundan ve yaşanan olaylar farklı geliştiğinden, çoklu evrendeki bir Kaptan Amerika, diğerlerinden farklı ve kişiliğini etkileyebilecek deneyimler yaşayabilir.

İlginizi Çekebilir