Joaquin Phoenix Yeni Film İçin Görüşmelere Başladı

Geçen yılın en çok konuşulan filmleri arasında yer alan Joker’de canlandırdığı Arthur Fleck karakteriyle en eyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandıktan sonra Hollywood’un gözdesi olan Joaquin Phoenix, yazar-yönetmen Ari Aster’in kabus komedi filmi için görüşmelere başladı.

Son dönem Hereditary ve Midsommar adlı iki korku filmiyle büyük çıkış yakalayan yazar-yönetmen Ari Aster, dört saatlik bir kabus komedi olarak tanımladığı bir sonraki uzun metrajlı filmini geliştiriyor ve filmin başrolü için istediği isim Joaquin Phoenix.

Beyazperde’nin haberine göre, Phoenix, Beau Is Afraid adlı film için yönetmenle görüşmelere başladı. Proje aslında bir süredir Aster’ın zihninde dolaşıyor. 2011’de, uzun metrajlı bir sekans için temel oluşturacak olan Beau adlı bir kısa film yönetti ve senaryonun 2014’te ilk taslağını oluşturdu.

Alternatif bir atmosferde geçen sürrealist bir korku filmi olarak tanımlanan filmde, Phoenix’in karakteri, aşırı derecede endişeli ama hoş görünümlü, zorba annesiyle ilişkisi olan ve babasını hiç tanımayan bir adam olarak yer alacak. Annesi öldüğünde, bazı vahşi doğaüstü tehditler içeren bir eve yolculuk yapacak.

Aster, bir kez daha korku ve dehşetin içinde bir komedi arayacak. Phoenix, bu yüzyılın başlarında M. Night Shyamalan işbirliğiyle bir korku filminde rol aldığından bu yana benzer bir filmde yer almasa da son çalışmalarının çoğunda belli bir korku ya da gerilim türü barındırıyordu. Özellikle, en iyi performanslarından birine imza attığı You Were Never Really Here, bu anlamda önemli bir yerde duruyor.

ABD’li oyuncu Joaquin Phoenix’in Joker’in devam filmi için de görüşmeler yaptığı biliniyor. Hatta 46 yaşındaki oyuncuya Joker 2 ve Joker 3 için 50 milyon dolar teklif edildiği konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir