Joan Miró’nun 300’ü Aşkın Orijinal Eseri Türkiye’de

Sürrealizmin atası olarak kabul edilen Andre Breton’un ‘’aramızaki en sürrealist’’ olarak bahsettiği Miró’nun bilinmeyen yönlerini ortaya çıkaran ‘Joan Miró Litografi ve Gravür’ sergisi 2 Aralık’a kadar UNIQ Expo’da izlenebilir

Joan Miró’nun 300’ü aşkın orijinal eserini dünyada ilk kez bir arada İstanbul’da sergileniyor. Tarihin en önemli sürrealist ressamlarından Joan Miró’nun sulu boyalar, baskı resimler, çizimler, kolajlar, mektuplardan oluşan litografi ve gravür ağırlıklı en büyük grafik sanatı koleksiyonu olarak kabul edilen ve küratörlüğünü Jean Christophe Hubert’in üstlendiği sergi UNIQ Expo’ya sanatseverler buluştu.

Yoğun ilgi gösterilen sergide Picasso’nun da 20 eseri bulunuyor. Sergi; sürrealizm, çocukluğun rolü, özgürlük, renkler, sanatçının eli, sadelik ve İspanya temalarında kurgulanırken, çeşitli atölye çalışmalarına ev sahipliği yaparak Miró’nun dünyasına yolculuk yapılmasına olanak veriyor.

40 eser göz hizasında sergileniyor

Çocukların sanatla olan bağlarının güçlendirilmesi ve çocukların yaratıcılıklarına katkı sağlanması için 40 eser çocukların göz hizasında sergileniyor. Çocuklara özel olarak organize edilen atölye çalışmalarıyla da çocukların Miró’nun sanatına dokunabilmesi hedefleniyor. Miró’nun bilinmeyen yönlerini ortaya çıkaran ‘Joan Miró Litografi ve Gravür’ sergisi 2 Aralık’a kadar UNIQ Expo’da izlenebilir.

İlginizi Çekebilir