J.R.R Tolkien’in Telif Davası Sonuçlandı

‘Yüzüklerin Efendisi’ (Lord Of The Rings) kitap serisinin yazarı J.R.R Tolkien’in mirasçıları ile Warner Bros arasında yıllardır süren telif davası sonuçlandı.

‘Yüzüklerin Efendisi’ (Lord Of The Rings) kitap serisinin yazarı J.R.R Tolkien’in mirasçılarının Warner Bros şirketine açtığı ve uzun yıllar süren ‘The Hobbit’ ve ‘Lord Of The Rings’ kitapları telif hakkı davası sonuçlandı.

Tolkien’in ailesi, 2012 yılında, internette oynanan kumar makineleri dahil birçok üründe yazarın yarattığı fantastik karakterlerin kullanılmasıyla, Tolkien’in saygınlığına gölge düşürüldüğü gerekçesiyle dava açmıştı.

Deadline.com’un haberine göre, İngiliz yazarın mirasçıları ve Harper Collins Yayınevi, milyonlarca dolarlık telif hakkı ihlali davasını Warner Bros film stüdyosuyla anlaşmaya vararak kapattı.

Mirasçılar ve Warner Bros, anlaşma sonrası yayımladıkları ortak bildiride, “Taraflar bu konunun dostane bir şekilde çözümlenmesinden memnun ve gelecekte beraber çalışmayı umut ediyor” şeklinde açıklama yaptı.

1973 yılında hayatını kaybeden Tolkien’in ailesi ile Warner Bros şirketi arasında yapılan anlaşmanın detayları ise gizliliğini koruyor.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbet