İzmir Kısa Film Festivali Yarışmacıları Belli Oldu

İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl 20. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi, Bayraklı Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen İzmir Kısa Film Festivali’nde yarışacak olan filmler ise resmi olarak açıklandı.

Yerli Kısa Filmler:

Sevinç Vesaire / Kurtcebe Turgul

Eksik / Volkan Budak

Ablam / Burcu Aykar

Otis Tarda / Emre Öksüz

G.K. / İnan Erbil

Bugün Ölmek İstiyorum / Onur Sefer

Kömür / Reşat Fuat Cam

Tahta Kurusu / Tunahan Kurt

Ağır Yük / Yılmaz Özdil

Önce İsimler Gitti / Ayşe Nur Gençalp

Taş / Alican Yücesoy

Yabancı Kısaa Filmler:

My Name is Petya / Daria Binevskaya (Rusya)

Terror / Yonatan Shehoah (İsrail)

Fault Line / Soheil Amirsharifi (İran)

How To Fly a Kite / Lorand Gabor (Romanya)

The Trap / Nada Riyadh (Almanya)

Dimo’s Forest / Hristo Simeonov (Bulgaristan)

Tomatic / Chiristophe Saber (Fransa)

The Last Tale About Earth / Magdalena Seweryn (Polonya)

Dark Sand / Thanasis Trouboukis (Yunanistan)

Jupiter / Benjamin Pfohl (Almanya)

Animasyon Kısa Filmleri:

Avarya / Gökalp Gönen

Sonsuz Armoni / Cengiz Dallıkavak

Monolog / Selin Akalın

XYZ(T) / Bilal Uğur Liman

Derezon / Nesli Doğan – Sezgin Öztürk

Belgesel Kısa Filmleri:

Mavi Kelebek / Okan Erünsal

Kusurlu / Bilen Sevda Könen

Acil Çırak Aranıyor / Osman Çakır

Diş Ağrısı / Özer Kesemen

Uçurtmanın Peşinde  / Anıl Tokur

Deneysel Kısa Filmler:

Nostalji / Resul Aşlak

Derevan / Feyzullah Erikli

Donut Paradise / Erdem Arslan

Kırmızı / Elif Şimşek

Fraktal: Munchies / Zahid Çetinkaya

İzmir Kısa Film Festivali filmleri, bu yıl Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat, Konak Sineması, Tarık Akan Kültür Merkezi ile üniversitelerin salonlarında gösterime sunulacak. Festival, 4 ile 10 Kasım tarihleri arasında ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod