Iron Man’in Marvel Evrenine Döneceği İddia Edildi

Endgame ile Avengers serisine veda eden Robert Downey Jr’ın canlandırdığı Iron Man’in (Demir Adam) Marvel evrenine döneceği iddia edildi. Gwyneth Paltrow’un canlandırdığı Pepper Potts karakterinin Tony Stark’ı hayata döndürmeye çalışacağı konuşuluyor.

Robert Downey Jr’ın canlandırdığı Tony Stark’ın Avengers: Endgame’de Thanos’u yenmek için hayatını feda etmesi, serinin hayranlarını üzdü. Aslında bu son, 2008’de Iron Man (Demir Adal) filmiyle yolculuğuna başlayan ve serinin son filmine kadar devam eden karakter için şanlı bir ölümdü. Ancak Tony Stark’ı yeniden Marvel Sinematik Evreni’nde (MCU) görmek isteyen izleyicileri umutlandıracak bir iddia ortaya atıldı.

We Got This Covered’a konuşan ve daha önce verdiği bilgilerin doğrulandığı söylenen bir kaynağa göre, Gwyneth Paltrow’un canlandırdığı Pepper Potts eşini hayata döndürmenin yollarını arayacak. Ancak bunu yapmak için ilk etapta bilime başvurmayacak, çareyi sihir ve mistisizmde arayacak.

2022’de vizyona girmesi beklenen Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmindeki bir jenerik sonrası sahnede, Pepper büyücüyü ziyaret edecek ve Tony’yi diriltmesini isteyecek ama olumsuz cevap alacak. Bu nedenle Pepper’ın daha sonra teknolojiye ve yapay zekaya yönelmesi bekleniyor.

MCU’da Tony Stark’ın yanında Black Widow, Vision ve Quicksilver gibi birçok ölü karakter var. Ancak geçmişi anlatan filmlerde ya da sahnelerde sıklıkla geri dönüyorlar. Bu nedenle Tony Stark’ın da bir şekilde dönmesi imkansız olarak görülmüyor.

Bunun yanı sıra Iron Man’in dönüşünden de sıklıkla bahsediliyor. Ancak bu, Pepper’ın istediği gibi ölümden dönüş olmayabilir. Çünkü karakterin, Mart ayında Disney+ için hazırlandığı öne sürülen Iron Heart dizisinde yapay zeka olarak yer alacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir