İDOB, Leyla Gencer’i Anıyor

20. yüzyılın en önemli sopranolarından birisi olarak tanınınan Leyla Gencer, ölümünün 11. Yılında Kadıköy Süreyya Operası’nda anılıyor.

Batı ülkelerinde “La Diva Turca”, “La Gencer”, “La Regina” olarak ün yapan; Milano, Roma, Napoli, Venedik, Viyana, Paris, San Francisco, Köln, Buenos Aires, Londra, Rio de Janerio, Bilbao, Chicago’da sanatını dinleten; Lucia’nın, Norma’nın, Lady Macbeth’in, Queen Elizabeth’in, Filoria Tosca’nın, Lucrezia’nın, Madam Butterfly’ın, Alceste’nin, Aida’nın, Violetta’nın, Leonora’nın “Leyla la Turca”sı soprano Leyla Gencer, hem seçkin opera sahnelerinde hem resitallerinde hayranlık uyandırmış ve opera repertuarı 23 bestecinin 72 yapıtını kapsamıştır.

İstanbul Devlet Opera ve Balesİ Solistleri Suat Arıkan, Perihan Artan, Hakan Aysev, Evren Ekşi, Murat Güney, Nesrin Gönüldağ, Efe Kışlalı, Bülent Külekçi, Oleksandr Samoylenko, Cengiz Sayın, Hale Soner, Nazlı Deniz Süren’in sahnede olacağı konseri Orkestra şefi Zdravko Lazarov yönetiyor.

Konserde, Wolfgang Amadeus Mozart’ın Figaro’nun Düğünü ve Sihirli Flüt eserlerinden, Giuseppe Verdi’nin Macbeth, La Forza del Destino, Aida, Otello eserlerinden, Jules Massenet’in Thaïs ve Werther eserlerinden, Georges Bizet’in Carmen ve Giacomo Puccini’nin Tosca eserlerindenaryalar İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilecek.

İDOB, aynı program ile 14 Mayıs 2019’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde  “OPERA GALA” konseri ile sahnede olacak.

10 Mayıs 2019’da Saat:20.00’de

Kadıköy Süreyya Operası’nda

14 Mayıs 2019 Salı Saat: 20.30’da

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

İlginizi Çekebilir