House of the Dragon’un İlk Oyuncusu Paddy Considine Oldu

Game of Thrones’un öncesini konu alacak House of the Dragon dizisinde Kral Viserys Targaryen’ı Paddy Considine canlandıracak.

Game of Thrones’da geçen hikayelerin öncesini konu alacak House of the Dragon’da yer alacak oyunculardan ilki belli oldu. Targaryen Ailesi’ne odaklanacak ve HBO’da yayımlanacak dizide Kral Viserys Targaryen’i Paddy Considine canlandıracak.

Screen Rant’in haberine göre Considine dizide yer alacağı duyurulan ilk oyuncu oldu.  Targaryen Ailesi’ne odaklanacak dizinin 2022’de yayımlanması bekleniyor. Dizi temel olarak George R. R. Martin’in Ateş ve Kan (Fire and Blood) kitabına dayanacak.

Considine’in canlandıracağı karakterle aynı ailenin mensubu ve Emilia Clarke’ın canlandırdığı Daenerys Targaryen karakteri, Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinden biriydi. Fakat 8. sezonda Daenerys’in Demir Tahta tartışmalı biçimde oturması ve daha sonra onu ölüme götürecek olaylar Game of Thrones hayranlarının tepkisini epey çekse de esasen Targaryen Ailesi’nin Westeros’taki hükümdarlığı hayli uzun ve HBO’nun bu görkemli hükümdarlığın derinlerine ne kadar ineceği henüz belirsizliğini koruyor.

Öte yandan senaryoda yer alan Considine’in karakterinin tanımı diziye dair çok ufak da olsa ipucu veriyor:

Kral Viserys Targaryen, Westeros’un lordları tarafından eski Kral Jaehaerys Targaryen’in yerine Harrenhal’daki Büyük Konsey’de seçildi. Sıcak, nazik ve saygın bir adam olan Viserys büyükbabasının mirasını devam ettirmek istiyor. Ama iyi biri olmak her zaman büyük bir kral olmaya yetmez.

İlginizi Çekebilir