Hayalet Sürücü’yü Marvel Sinematik Evreni’nde Görebiliriz

Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige’nin ikonik süper kahraman Ghost Rider’ı (Hayalet Sürücü) Marvel Sinematik Evreni’ne (MCU) dahil etmek için yeni bir Ghost Rider projesi üzerinde kesin olarak çalışmaya başladığı iddia edildi. Ghost Rider rolünü kimin üstleneceği şimdilik bilinmediği gibi, projenin beyaz perde için mi yoksa Disney+ platformu için mi olduğu da belirsiz.

Marvel Studios’un Başkanı Kevin Feige’in, Ghost Rider’ı Marvel Sinematik Evreni’ne getirmek istediği öne sürüldü. Marvel çizgi romanlarından bilinen Johnny Blaze nam-ı diğer Ghost Rider karakterini, 2007 ve 2011 yılında yayınlanan filmlerde Amerikalı ünlü aktör Nicolas Cage canlandırmıştı. Meksika asıllı Amerikalı aktör Gabriel Luna, ABC kanalında yayınlanan Marvel dizisi Agents of S.H.I.E.L.D.’in üçüncü sezonunda Ghost Rider karakteri ile karşımıza çıkmıştı.

Luna’nın performansı Marvel hayranları tarafından övgüyle karşılanırken, Hulu’nun Ghost Rider merkezli bir dizi için çalışmalar yürüttüğü ortaya çıkmıştı, ancak daha sonra bu projenin sürpriz bir şekilde rafa kaldırıldığı söylenmişti. Ancak bu kez karakterin Luna tarafından canlandırılmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Rolü kimin üstleneceği şimdilik bilinmediği gibi, projenin beyaz perde için mi yoksa Disney+ platformu için mi olduğu da belirsiz.

Küresel gişede toplam 360 milyon dolar gelir elde eden 2007 ve 2011 yapımı filmler, Sony çatısı altında geliştirilmişti ancak karakterin hakları yıllar sonra ait olduğu yere, yani Marvel Studios’a geri döndü. Bununla birlikte, Feige’ın karakterin orijinal versiyonunu Marvel Sinematik Evreni’ne (MCU) dahil etmek istediği söyleniyor.

Ghost Rider’ın yıllar sonra beyazperdede yeniden boy göstereceği film Doctor Strange in the Multiverse of Madness olabilir. Bu elbette resmi olarak doğrulanmadı, ancak çizgi romanlardaki kurguyu hesaba katınca, ikilinin aynı filmde olması pek de uzak bir ihtimal değil. Marvel Studios’un Ghost Rider rolü için Keanu Reeves’i düşündüğü de biliniyor.

İlginizi Çekebilir