Habeş Prensesi Aida, Tüm İhtişamıyla Opera Sahnesi’nde

Cesur komutan Radames ile tutsak Habeş Prensesi Aida’nın imkansız aşkını konu alan “Aida” operası; 7 Mart 2020 Cumartesi akşamı tüm ihtişamıyla Opera Sahnesi’nde olacak.

Ünlü İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin sahneye koyduğu ve Aspendos’ta seyirciden büyük beğeni alan “Aida” operası, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin dev kadrosu, muhteşem dekor ve kostümleriyle Opera Sahnesi’’nde olacak.

Şef Can Okan yönetiminde Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası; solist sanatçılar Nurdan Küçükekmekçi, Koray Damcıoğlu, Ezgi Karakaya ve Eralp Kıyıcı’ya eşlik ediyor. Eserin dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Savaş Camgöz ve Gürcan Kubilay imzası taşırken, koro şefi Giampaolo Vessella, ışık tasarımı Giavanni Pirandello’ya ait. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin bale ve çocuk balesi sanatçılarının da olduğu bu dev prodüksiyonda koreograf , Sergei Terechenko.

19’uncu yüzyıl İtalyan operası ekolünden gelen ünlü İtalyan besteci Verdi’nin “en güzel operası” olarak tarihe geçen, görkemli dekor ve kostümleri ile seyirciyi büyüleyecek olan Aida operası 7 Mart 2020 akşamı 20.00’de Opera Sahnesi’nde sizlere görsel bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod