Gülsin Onay’ın Yeni Beethoven CD’si “Ay Işığı Moonlight” Yayında

Dijital platformlarda da yer alan “Ay Işığı Moonlight” albümünde Beethoven’in “Moonlight”, “Veda” ve “Sonat no.30, Mi majör Op.109” parçaları yer alıyor.

Piyanist Gülsin Onay’ın yeni Beethoven CD’si “Ay Işığı Moonlight” müzikseverlerle buluştu.

Hem CD olarak hem de iTunes, Amazon ve Spotify dahil olmak üzere dijital platformlarda yer alan albümde Beethoven’in “Moonlight”, “Veda” ve “Sonat no.30, Mi majör Op.109” parçaları yer alıyor.

Öte yandan Gülsin Onay yaz aylarında müzikseverlerle buluşmaya devam edecek. Yaz konserlerine dair bilgi veren Onay “Yaz ayı konserlerim, bu ayın sonunda 26 Haziran’da Mafra Müzik Festivali’nin kapanış konseri de dahil olmak üzere Portekiz’de üç resitalle başlıyor. Temmuz ayında Almanya’da Bremen Avrupa Piyano Yarışması jüri üyesi olarak 2 hafta geçireceğim. Ardından, Mozart’ın KV414 Piyano Konçertosu’nu çalacağım 18. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin 24 Temmuz’daki açılış konseri için Türkiye’ye, ardından 27 Temmuz’da Ohrid Yaz festivalinde bir resital vermek üzere Kuzey Makedonya’ya gideceğim. Bu arada çevrim içi etkinliklerim devam ediyor. Bu günlerde İrlanda’daki Valentia Oda Müziği Festivali ve Ankara Müzik Festivali için resitaller kaydediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir