Glenn Close, Oscar Tarihine Geçti: 8 Kez Aday Gösterildi Hiç Kazanamadı

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü, Minari oyuncusu Yuh-Jung Youn’a gitti.

Glenn Close, hiç ödül kazanmadan 8. kez kaybederek Oscar tarihine geçti.

Gece gerçekleştirilen Akademi Ödülleri’nde Hillbilly Elegy oyuncusu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü Minari yıldızı Yuh-Jung Youn’a kaybetti.

Ödülü kaybetmesi Close’un hiç ödül almadan Oscar’a en çok aday gösterilen kadın oyuncu olduğu anlamına geliyor. Close ayrıca ödülü 8 defa kaybeden ve hâlâ yaşayan tek aktris. Oyuncu, Britanyalı merhum aktör Peter O’Toole’la beraberlik yakaladı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Close, Hillbilly Elegy’yle aday gösterilmeden önce The World According to Garp’la 1983’te, The Big Chill’le 1984’te, The Natural’la 1985’te, Öldüren Cazibe’yle (Fatal Attraction) 1988’de, Tehlikeli İlişkiler’le (Dangerous Liaisons) 1989’da, Hizmetkar Albert Nobbs’la (Albert Nobbs) 2012’de ve The Wife’la 2019’da aday gösterilmişti.

Ödülü asla kazanamayıp en çok aday gösterilen oyuncular sıralamasında Close’u, 6 Oscar adaylığıyla Amy Adams takip ediyor. Adams halihazırda her ikisi de yaşamları süresince Oscar’a 6 kez aday gösterilen fakat hiç ödül kazanamayan Thelma Ritter ve Deborah Kerr’le başa baş durumda.

Close bu gece (26 Nisan) kırmızı halıda yürürken E! muhabiri Giuliana Rancic’e ödülü kazanması halinde Oscar’ıyla ne yapacağını anlatmıştı.

İlginizi Çekebilir