Game of Thrones’un 300 Yıl Öncesini Anlatan Kitap Ateş ve Kan Türkçede

Game of Thrones evreninin yaratıcısı George R. R. Martin imzalı Ateş ve Kan kitabı Türkçe olarak yayınlandı. Kitap, okuru Game of Thrones’un 300 yıl öncesine götürüyor.

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisine uyarlanan kitap serisinin yazarı George R. R. Martin’in son kitabı Ateş ve Kan, Epsilon Yayınevi etiketiyle yayınlandı. Alican Saygı Ortanca ve Emre Aygün çevirisiyle çıkan kitapta George R. R. Martin, efsanevi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’nı sonlandırmadan önce, okuyucusunu zamanda geriye götürüyor. Böylece merakla okunup sevilen seriyi yeniden yapılandırma, hikayenin nasıl başladığını görme, taşların teker teker yerine oturmasını sağlayacak bilgilere ulaşmaimkanı sağlıyor.

Game of Thrones’tan 300 Yıl Önce Westeros’ta Ejderhalar Hükümdarlığı

Taht Oyunları’nda yaşanan olaylardan yüzyıllar önce, –Valyria Kıyameti’nden sağ çıkan tek ejderlordları ailesi olan– Targaryen Hanesi, Ejderha Kayası’na yerleşmişti. Westeros tarihinin en şanlı, bir o kadar da tartışmalı hanesinin öyküsü ateş ve kanla yazılıyordu. Ejderhanın ejderhayla, kardeşin kardeşle savaştığı, Westeros’u Westeros yapan bu dönem, Demir Taht’ın yaratıcısı efsanevi Fatih Aegon’la başlıyor. Fatih’ten sonra gelen âlimler, zalimler, korkaklar, kahramanlar ve en çok da muazzam ejderhalar, o tahtı elinde tutmak isteyen kral ve kraliçelerin hırslarının bir parçası oluyor.

Peki, Ejderhaların Dansı boyunca aslında neler yaşandı? Yedi Krallık nasıl kuruldu? Kıyamet’ten sonra Valyria’yı ziyaret etmek neden o kadar tehlikeliydi? Daenerys’in üç ejderha yumurtasının kökeni neydi? Ressam Doug Wheatley’nin elinden çıkma yepyeni siyah-beyaz illüstrasyonlarla süslenmiş bu önemli tarihçede cevabını bulan sorulardan birkaçı bunlar…

Takvimler geriye dönüyor, haneler yükselip yıkılıyor ve taht oyunlarının hem en kolay hem de en zor olduğu dönemde Targaryen tarihinin bütün detayları ilk kez gözlerimizin önüne seriliyor. Tanrılar, Targaryen Hanesi için bir kez daha yazı tura atıyor… Ya kan ya da ateş.

İlginizi Çekebilir