Frankfurt Kitap Fuarı ‘İllüstrasyon Sergisi’ Başvuruları Başladı

Uluslararası Yayıncılık Telif ve Danışmanlık Merkezi (YATEDAM), 2018 Frankfurt Kitap Fuarı’na ulusal illüstrasyon seçkisini taşıyor.

2017 yılı başında faaliyetlerine başlayan YATEDAM, Türkiye yayıncılık sektörünün uluslararası alandaki görünürlüğü ve bilinirliğini artırmak amacıyla bir dizi faaliyet gerçekleştiriyor.

YATEDAM illüstrasyon alanında yapmayı planladığı faaliyetler ile Türkiye yayıncılık sektörünün ve edebiyatının, özellikle de çocuk kitaplarının en önemli ve öne çıkan parçalarından biri olan ‘illüstrasyon’u, uluslararası alanda tanıtmak ve daha görünür hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaçla gerçekleştirilecek illüstrasyon sergisinde, yapılan başvurular arasından seçilecek 10 illüstrasyon 10 -14 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Frankfurt Kitap Fuarı’nda Türkiye Ulusal Çocuk Standı’nda sergilenecektir. Serginin bir parçası olarak başvuruda bulunan illüstratörlerimizin biyografi ve portfolyolarına yer verilen bir ‘İllüstratör Kataloğu’ oluşturmak da hedeflenmektedir.

Başvuru Koşulları:

Seçki için, daha önce en az bir tane çocuk kitabı resimlemiş illüstratörler eser gönderebilir. Bu nedenle illüstratörlerimizin resimledikleri çocuk kitabının künye bilgilerini paylaşması gerekmektedir.

Başvuru yapılacak her çizimin en az 300 dpi çözünürlükte,  jpeg formatında ve en az 2 MB büyüklüğünde olması gerekmektedir..

Her katılımcı en fazla 3 eseriyle seçkiye başvuruda bulunabilir.

Tema konusunda bir kısıtlama yoktur. Başvuruda paylaşılacak eserin daha önce yayımlanmış olması zorunluluğu bulunmamaktadır.

Başvuru sahibinin, ‘İllüstratör Kataloğu’ tasarımında kullanılmak üzere Türkçe kısa biyografisi, bir fotoğrafı ve başvuruda bulunduğu eserin dışında 2 eserini de paylaşması gerekmektedir.

En geç 27 Ağustos Pazartesi saat 17:00’ye kadar istenilen tüm bilgi, belge ve eserlerin gönderilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet