‘Filmlerde Sanat’ Seçkisi Karaca Sineması’nda Gösterilecek

“Filmlerde Sanat” Karaca Sineması’nda izleyiciyle buluşacak. Gösterimler 14-20 Ağustos’ta.

Başka Sinema, sanatın çeşitli dallarıyla sinemanın kesişiminde yer alan filmleri içeren “Filmlerde Sanat” adlı programını 14-20 Ağustos tarihlerinde İzmir’deki Karaca Sineması’nda izleyiciyle buluşturacak. Programda Ruben Östlund’un “Kare” (The Square), Paweł Pawlikowski’nin “Soğuk Savaş” (Cold War) ve Céline Sciamma’nın “Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi” (Portrait of a Lady on Fire) gibi yapımlar öne çıkıyor.

Greta Gerwig’in Noah Baumbach ile senaryosunu yazdığı filmi “Frances Ha” ile Pablo Larraín’in yönettiği “Ema” da program kapsamında izleyiciyle buluşacak.

Programla ilgili detaylı bilgi için Başka Sinema’nın internet sitesini takip edebilirsiniz.

View this post on Instagram

Sanatın çeşitli dallarıyla sinemanın kesişiminde yer alan filmler, 14- 20 Ağustos tarihlerinde FİLMLERDE SANAT seçkisinde, İzmir Karaca Sineması'nda buluşuyor! #SinemadaSanat #BaşkaSinema @karacasinema.⠀ .⠀ 🔲KARE filmi, yanından geçenleri başkaları için fedakarlığa davet eden “KARE” isminde bir enstalasyonu sergileyen bir çağdaş sanat müzesinde yer alıyor. #Kare .⠀ . ⠀ 💃FRANCES HA, dans etmeyi bilmeyen bir dansçının kırılgan hayalleri üzerine kuruluyor. #FrancesHa .⠀ .⠀ 🖼️ALEV ALMIŞ BİR GENÇ KIZIN PORTRESİ, 18. yüzyılda ressam Marianne'la, evlenmek üzere olan Héloïse'in ilişkisini resmediyor. #AlevAlmışBirGençKızınPortresi .⠀ .⠀ 🎹SOĞUK SAVAŞ, politik görüş, kişilik özellikleri ve kaderin cilveleriyle savrulan bir çiftin melodisinde varoluyor. #SoğukSavaş .⠀ .⠀ 💥 EMA ise, sanat, tutku ve modern aile kavramları üzerine kışkırtıcı bir dansla beyaz perdeyle buluşuyor. #Ema

A post shared by Başka Sinema (@baskasinema) on

İlginizi Çekebilir