Ferzan Özpetek “Cahil Periler” Filmini Disney+ İçin Diziye Uyarlayacak

Ödüllü yönetmen Ferzan Özpetek, 2001 yapımı Cahil Periler (Le fate ignoranti) filmini Disney+ için 8 bölümlük bir diziye uyarlayacak.

Disney+ dünyaya açılmaya devam ediyor. Platform, Avrupa yapımı ilk dizilerini kamuoyu ile paylaştı. Duyurulan yapımlar arasında Türk asıllı İtalyan yönetmen ve senarist Ferzan Özpetek de bir uyarlaması ile yer alıyor.

Tarihi ve Kadrosu Belli Değil

Özpetek, 2001 yapımı Cahil Periler (Le fate ignoranti) filmini, The Ignorant Angels ismiyle 8 bölüm olacak şekilde diziye uyarlayacak. Romantik drama türünde olan dizinin yayın tarihi ve oyuncu kadrosu şimdilik açıklanmış değil.

Cahil Periler’in Konusu

Ntv’nin haberine göre, Antonia ve kocası Massimo Roma yakınlarında mütevazi bir hayat süren sıradan bir çifttir. Ancak bu sıradan yaşam Massimo’nun ani bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi üzerine değişir. Antonia, Massimo’nun ofisinden gelen kişisel eşyalarına göz gezdirirken esrarengiz bir tabloyla karşılaşır. Bunun üzerine kocasının sağlığında kendisini aldattığından şüphelenmeye başlar ve bilinmeyeneri çözmek için esaslı bir araştırmaya girişir. Fakat elde ettiği sonuç zannettiğinden de ilginç olacaktır.

İlginizi Çekebilir