Fantastik Drama ‘Snowpiercer’, Üçüncü Sezon Onayı Aldı

“Snowpiercer”, TNT tarafından üçüncü sezon için yenilendi. Yenileme haberleri, 25 Ocak’ta TNT’de gösterime girecek olan ikinci sezon prömiyerine bir haftadan kısa bir süre kala gelmiş oldu. Gösterinin ilk sezonu Mayıs-Temmuz 2020’de yayınlandı. TNT’nin yayın yapmadığı ülkelerde ise dizi Netflix tarafından alışılmadık bir biçimde haftalık olarak yayınlanıyor.

Beyazperde’nin haberine göre, dünyanın donmuş bir çorak araziye dönüşmesinden yedi yıldan fazla bir süre sonrasında geçen “Snowpiercer”, dünyayı çevreleyen, sürekli hareket eden bir trende yaşayan, hayatta kalan son insanların yaşadıklarına odaklanıyor. Dizi, aynı isimli çizgi roman ve Parasite filmiyle Oscar tarihi yazan Bong Joon Ho’nun 2013 yapımı filminden uyarlandı.

Dizide, Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Sean Bean, Rowan Blanchard, Alison Wright, Mickey Sumner, Iddo Goldberg, Katie McGuinness, Lena Hall, Annalize Basso, Sam Otto, Roberto Urbina, Sheila Vand ve Steven Ogg rol alıyor. Dizi, ilk kez 2015 yılında geliştirildi, 2016’da pilot bölüm siparişi verildi ve 2018’de tam sezon siparişi verildi. Birkaç kez showrunner ve yönetmen değişikliğinden sonra James Hawes, Temmuz 2018’de çekimleri yönetmek için projeye dahil oldu. Daha sonra şovun TBS’e taşınacağı duyuruldu, ancak Ekim 2019’da TNT’ye geri getirildi.

İlginizi Çekebilir