Erdem Tepegöz’ün Filmi “Gölgeler İçinde”, 24 Eylül’de Vizyona Girecek

Erdem Tepegöz’ün son uzun metrajlı filmi “Gölgeler İçinde”, 24 Eylül’de vizyona girecek. Filmin başrolünde Numan Acar yer alıyor.

Dünya prömiyerini 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’de yapan ve festivalden Jüri Özel Ödülü – Gümüş George ile dönen Erdem Tepegöz’ün son filmi “Gölgeler İçinde”, 24 Eylül’de Türkiye’de vizyona girecek. Tepegöz’ün yazıp yönettiği, yapımcılığını Contact Film Works’un, ortak yapımcılığını ise TRT’nin üstlendiği film, ilkel teknolojiyle yönetilen bir fabrikada işçilerden birinin sistemi sorgulamasıyla değişmeye başlayan hayatlarına odaklanıyor.

Türkiye prömiyerini 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştiren “Gölgeler İçinde”, festivalden Film-Yön En İyi Yönetmen ve SİYAD En İyi Film ödülleri başta olmak üzere toplam 5 ödülle döndü. Antalya’dan hemen sonra Türkiye’deki festival yolculuğuna 8. Boğaziçi Film Festivali’nde devam eden film, jüri tarafından En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni (Hayk Kirakosyan) ödüllerine layık görüldü. Fantaspoa Uluslararası Fantastik Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu (Numan Acar), Los Angeles’ta düzenlenen Güney Doğu Avrupa Film Festivali’nde ise En İyi Sinematografi ödüllerini kazanan film, ulusal ve uluslararası arenadaki çeşitli festivallerde toplam 10 ödülün sahibi oldu.

İlginizi Çekebilir