Dostoyevski’nin Yarım Kalan Eseri Bir Kez Daha Sahnede

‘Sınırlarımı en çok Netoçka zorladı’

Dostoyevski’nin yarım kalan tek eseri ‘Netoçka Nezvanova’yı yaklaşık 2 yıldır kapalı gişe oynayan Yabancı Sahne, 23 Ocak’ta Sahne Çolpan İlhan’da bir kez daha seyirciyle buluşacak. Netoçka’nın bugüne kadar oynadığı karakterlerden çok farklı olduğunu söyleyen Gülay Say, “Netoçka kariyerimin sınır tanımayan kızı. Bambaşka bir pencere açtı bende” dedi.

Dostoyevski’nin tamamlayamadığı tek eseri olan ve Yabancı Sahne’nin yaklaşık 2 yıldır kapalı gişe oynadığı ‘Netoçka Nezvanova’, 23 Ocak’ta Sahne Çolpan İlhan’da bir kez daha seyirciyle buluşacak. Ay Yapım, BKM ve ANS gibi önemli yapım şirketlerinin birçok projesinde oyuncu koçu olarak yer alan ve oyunda Netoçka Nezvanova’yı canlandıran Gülay Say, oyunun gördüğü ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Geride bıraktığım duyguları ortaya çıkardı

Netoçka’yı tiyatro sahnesinde canlandırmanın zor olduğunu belirten Say, “Ancak zor olmasa bu kadar keyifli olur muydu onu da bilmiyorum. Netoçka kariyerimin sınır tanımayan kızı. Bugüne kadar oynadığım karakterlerin dışında benim sınırlarımı en çok zorlayan, geride bıraktığım duygularımı tekrar ortaya çıkaran karakter oldu. Bir kız çocuğunun göz ardı edilen, en çok görmekten kaçınılan tüm yanlarıyla sahnedeyim. Bu sayede oyunculuk tatminimi üst seviyelere çıkardı. Bende bambaşka bir pencere açtı” ifadelerini kullandı.

Eserde, Netoçka adındaki küçük kızın hasta annesi ve başarısız bir müzisyen olan alkolik üvey babası ile yaşadığı acılı çocukluğu ve ilk gençlik yılları anlatılıyor. Say, ‘Netoçka Nezvanova’ ile geçtiğimiz yıl birçok ödüle aday gösterildi ve Ekin Yazın Dostları tarafından ‘Küçük Salon En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Tarih ve Saat: 23 Ocak 2019/ 20.30

Yer: Sahne Çolpan İlhan, Ağa Hamamı Sokak, No:1, Kuloğlu Mah. Beyoğlu/İstanbul

İlginizi Çekebilir