‘Don Quichotte’ Operası Yeniden Sahnelenmek İçin Gün Sayıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin geçen sezon prömiyerini yaptığı, seyircinin büyük beğenisini kazanan, görsel şölen niteliğindeki ‘Don Quichotte Operası’ bu sezon da sahnelenmek için gün sayıyor.

İspanyol yazar Miguel de Cervantes’in 1600’lerin başında yazdığı ve güncelliğini her dönem koruyan bu eserden esinlenilerek bestelenen ‘Don Quichotte Operası ‘ 20, 21, 24, 25, 27 Aralık 2019 tarihlerinde Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Fransız oyun – roman yazarı Henri Cain’in librettosunu yazdığı, romantik dönemin önemli bestecilerinden Jules Massenet’inson zamanlarında bestelediği ‘Don Quichotte’ Operası, rejisör Recep Ayyılmaz’ın tarafından sahneye konuldu. Orkestra Şefi Zdravko Lazarov yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’na solist ve koro eşlik ediyor.

Dulcinée rolünde ; Aylin Ateş , Özge Kalelioğlu,Deniz Likos-Don Kişot rolünde; Suat Arıkan, Gökhan Ürben – Sancho rolünde N. Işık Belen,Umut Kosman, -Pedro rolünde ;Begüm Karacasu – Garcias rolünde Banu Ergün, Funda Güllü – Rodriguez rolünde; Can Reha Gün, Bahadır Özkoca -Juan rolünde; Zafer Çiftçi, Çağrı Köktekin dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

İlginizi Çekebilir