Dilan Karayılan, Hagai Shaham ile Çalışabilmek İçin Destek Bekliyor

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Hakan Çuhadar’la keman eğitimine başlayan, hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Sevil Ulucan Weinstein’ın ögrencisi olan ve eğitim hayatı boyunca Cihat Aşkın, Stanimir Todorov, Svetlin Roussev, Sypros Gikontis ve Orhan Ahıskal gibi değerli müzisyenlerle çalışma fırsatı yakalayan Dilan Karayılan, aynı zamanda Cihat Aşkın’ın kurduğu Aşkın Ensemble’ın da üyesi. Karayılan, Türkiye Uluslararası Gençlik Filarmoni Orkestrası ile beraber bugüne kadar Almanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Slovakya, Macaristan, Avusturya ve Polonya gibi Avrupa’nın çeşitli yerlerinde konserler verdi.

Almanya, Çin ve İsrail’deki okulların üniversite sınavlarını kazanan Karayılan, seçimini İsrail’den yana kullandı. Bu ülkede Ekim ayında dünyaca ünlü keman sanatçısı ve eğitimci Prof. Hagai Shaham ile çalışmalarına başlayacak olan Karayılan’ın ailesinin maddi geliri bu eğitimin yüksek maliyetini karşılayamıyor. Yurt depozitosu, uçak, yemek, vize, sağlık sigortası toplam 15 bin TL tutuyor. Okul sadece yurt masraflarını karşılıyor ama bunun dışındaki harcamalar öğrenciye ait.

Dilan Karayılan’ın İsrail’deki aylık toplam masrafı, her ihtiyacı asgari seviyede tutulduğunda 1.000 dolar olarak hesaplanmış.

Burs desteği için 0545 673 03 46 numaralı telefondan kendisine ulaşılabilir.

İlginizi Çekebilir