“Dijital Yalnızlık” Temalı 4. Kısa Film Yarışması Finalistleri Açıklandı

Bu yıl 4. kez gerçekleştirilecek olan Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın finalistleri resmi olarak açıklandı. “Dijital Yalnızlık” teması üzerinden ilerleyecek olan kısa film yarışmasında ödüllerin sahipleri 15 Ocak tarihinde düzenlenecek bir törenle açıklanacak.

490 kısa filmin başvuru yaptığı Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nda hangi filmlerin yarışacağı belli oldu. Öncelikle ön jürinin değerlendirmesine sunulan 490 filmin ardından 13 film finalist olarak seçildi. Bu filmler arasından ise jürinin değerlendirmesiyle birlikte 3 kısa film ödül sahibi olacak. Finale kalanlar arasından birinciye 20 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye 10 bin TL para ödülü verilecek.

İşte Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nın finalist filmleri:

Aklınızdaki Cennet – Sıla Ünlü

Bul Beni – Elif Reis

Dijital Pizza – Veysel Aslan

Egemen Oyunda – Ali Osman Taşı

Etiket – Sinan Salaz

Geyik – Deniz Altun

Girdap – Cüneyt Işık

Kabuk – Behrouz Alami

Nasıl Bilirdiniz? – Ayşenur Erdoğan Gökçe

Oralet – Ali Çelik

Parti – Efe Can Yıldız

Weltshmerz – Can Özmen

Zeytin Çekirdeği – Çetin Öncü

Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nın Dijital Yalnızlık temasıyla birlikte günümüzün hızlı dünyasında günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan teknolojinin, amacına yönelik kullanıldığında hayatı kolaylaştıran, gelişimin yolunu açan bir ihtiyaç olmasına dikkat çekilmek istendiğinden daha önce bahsedilmişti. Kısa Film Yarışması aracılığıyla 14 Ocak tarihinde yarışma katılımcıları usta isimlerle buluşacak. Kısa Film Platform Buluşmaları adı altında yapılacak etkinlik, Sabancı Center’da gerçekleştirilecek. Kısa Film Yarışması’nın ödül töreni ise 15 Ocak’ta düzenlenecek.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod