Demet Yersel’in “Kadının Rengi” Sergisi Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde

Günümüz sanatçılardan Demet Yersel’in 28. kişisel resim sergisi Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde 6 Mart 2020 tarihinde açılıyor.

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi sanatçılarından Yersel, 47 senedir çalışmalarını izleyiciler ile paylaşmaktadır. Yersel, ayrıca yurtiçi ve yurtdışında pek çok karma ve grup sergilerine katılmıştır. Eserleri birçok koleksiyonda yer almaktadır.

Yersel her sergisinde “kadın” olgusuna, bireysel ve dönemsel bir hafıza süzgecinden bakar; eserleri sakin ve durağan anlatılar içinde bir süreklilik gösterirken, yeni yaklaşımlarının ve duruşlarının ipuçlarını da taşır. Hatırlamanın eylemsel olarak durağan ama düşünsel olarak dinamik yapısı portrelerinde belirginleşir. Kadınlar yerleştirildikleri soyut mekanlarda geçmişleri ile “şimdi” hesaplaşmanın verdiği kırılganlığı taşır.

Son dönem çalışmalarından bir seçkinin yer alacağı bu sergide, sanatçının izleğini sürdüğü  “varoluş halleri”  yağlıboya ve desen çalışmalarında karşımıza çıkmaktadır.

Demet Yersel’in “Kadının Rengi” ismini verdiği sergisi, Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde 6-31 Mart 2020 tarihlerinde, Pazar, Pazartesi günleri dışında, 12.00-19.00 saatleri arasında İzlenebilir.

Kızıltoprak Sanat Galerisi

Kızıltoprak, Rüştiye Sok. No:47  34725 Kadıköy/İstanbul

06-31 Mart 2020

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod