Dekonstrüksiyon Sergisi Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu

Türkiye ve Orta Doğu’dan 41 sanatçının eserlerinin yer aldığı Dekonstrüksiyon sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Küratör Aliye Selin Berberoğlu, serginin alınan tedbirler kapsamında sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak açıldığını belirterek, “Sergide Türkiye ve Orta Doğu’dan 41 sanatçının yaklaşık 60 eseri bulunuyor. Resim, heykel ve fotoğrafların yer aldığı karma bir sergi. Kelimat Sanat Evi bu projeyle korona virüsü sürecinin ardından uzun bir aradan sonra ilk kez reel bir sergiyi izleyicilere sunuyor” dedi.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar arasında Adel Dauood, Adnan Çoker, Adnan Turani, Adonis, Akrem Zave, Ali Suaylem, Alwan Al Alwan, Ayşe Eylül Sönmez, Demet Atay, Emine Dokumacı, Emin Erkan Uyar, Ertuğrul Berberoğlu, Esma Ekiz, Fadel Witwit, Fadi Haddadin, Farouk Muhammed, Fatih Urunç, Haythem Hosaen, İbrahim Alhassoun, İbrahim Brimo, İpek Mursaloğlu, Kareem Sadoon, Mahmoud Dayoub, Mahmut Aydın, Mohammed Ali, Mona Sunbol, Orhan Benli, Ömer Atakan, Özkan Gencer, Qannibou Mohammed, Saad Alani, Sabhan Adam, Sali Turan, Sibel Okumuş Toros, Tammam Azzam, Tarek Butayhi, Wadhah Mahdi, Yüksel Özen ve Zeynel Erdoğan yer alıyor.

Resim, heykel ve fotoğrafların yer aldığı sergi, 30 Ağustos’a kadar ziyarete açık olacak.

İlginizi Çekebilir