David Fincher, Netflix ile 4 Yıllık Anlaşma İmzaladı

David Fincher, önümüzdeki dört yıl boyunca Netflix ile çalışacak: “Artık Picasso gibi, yepyeni ve farklı şeyler deneyerek çalışmak istiyorum.”

Son olarak Citizen Kane’in senaristi Herman J. Mankiewicz’in hikayesinin anlatıldığı Mank filmini çeken David Fincher, Netflix’le dört yıl boyunca devam edecek bir anlaşma imzaladı.

Beyazperde’nin aktardığına göre, daha önce Mindhunter, Love&Death and Robots ve House of Cards dizilerinde Netflix ile çalışan David Ficher’ın anlaşmadan ne kadar gelir elde edeceği henüz resmi olarak açıklanmadı ancak 9 figürlü bir miktara anlaşma sağladığı belirtiliyor.

Anlaşma hakkında açıklamalarda bulunan Fincher, Netflix için yeni denemeler yapmak istediğini belirterek, “Artık Picasso gibi, yepyeni ve farklı şeyler deneyerek çalışmak istiyorum. 40 yıllık kariyerimde sadece 10 filmimin olması beni de düşündürüyor. Mank’in başarısına göre Netflix’e gidip yüzsüzce, yeniden bir siyah beyaz film çekmek istediğimi de söyleyebilirim ya da sadece kendimi kurtarmak adına bir projeye daha imza atmak da isteyebilirim. Bunu zaman gösterecek ancak umarım yeni projelerle ufak da olsa bir ilham katabilirim” dedi.

İlginizi Çekebilir