“Dante ile Yaşam Yolunda” Adlı Çevrimiçi Etkinlik Dizisi Başladı

İtalyan Kültür Merkezi, İtalya Büyükelçiliği himayesi ve Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı iş birliğiyle “Dante ile Yaşam Yolunda” çevrim içi seminer dizisi başladı.

İtalyan Kültür Merkezi, İtalya Büyükelçiliği himayesi ve Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı iş birliğiyle “Dante ile Yaşam Yolunda” isimli 8 oturumdan oluşan ve İlahi Komedya eserinden seçkilerin dramatize okumaları ile yorumlanmalarının yapılacağı bir dizi çevrim içi seminer düzenliyor.

Program kapsamında 2021 boyunca İlahi Komedya’dan seçilen 8 kantonun Türk ses sanatçıları tarafından dramatize edilmiş okumalarının üzerine yorumlamalar yapılacak.

Etkinlik dizisinin ilk oturumunda Doç. Dr. İlhan Karasubaşı (Ankara Üniversitesi) Cehennemin eserinin birinci kantosunu yorumladı.

Çevrim içi gerçekleştirilen programın açılışı İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Massimo Gaiani, İtalyan Kültür Merkezi Müdürü Salvatore Schirmo ve Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Nevin Özkan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlik İnternetten Canlı Yayınlanacak

Dante Alighieri’nin vefatının 700. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen zengin etkinlik takviminde nisan ayından aralık ayına kadar yıl boyunca ayda bir buluşma düzenlenecek.

Tüm etkinlikler Zoom üzerinden Türkiye saatiyle 14.00’de ücretsiz olarak katılımcılarla buluşacak olup oturumlarda İtalyanca-Türkçe simultane tercüme sağlanacak.

Etkinlikler, İtalyan Kültür Merkezi’nin YouTube ve Facebook hesaplarından da canlı yayınlanacak.

İlginizi Çekebilir