Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’e Dair Bilmeniz Gerekenler

ABD’li yönetmen Christopher Nolan’ın gizemli yeni filmi Tenet’ten geçtiğimiz günlerde yeni bir fragman daha geldi. Ancak Tenet hakkında halen tüm detaylar bilinmiyor. Tenet filmini bu denli gizemli kılan da bu. Peki Tenet hakkında neler biliniyor? Tenet ne zaman vizyonda olacak? Tenet, Nolan’ın diğer filmleri kadar kafa karıştırıcı olacak mı? İşte Nolan’ın yeni filmi Tenet’e dair bilmeniz gereken detaylar.

Tenet’in dağıtımcısı Warner Bros, filmin uluslararası casusluk dünyasında geçen bir macera filmi olduğunu söyledi. Filmde zamanın geriye doğru işlemesiyle ilgili bir hikaye anlatılıyor.

Tenet için 14 yıl sonra farklı bir kurgucu ile çalışan Nolan, aynı zamanda filmin bestelerini de son yıllarda çalıştığı Hans Zimmer yerine Ludwig Göransson‘e emanet ediyor. Göransson, son dönemde Creed, Creed II ve Black Panther gibi filmlerin müziklerine imza atmasıyla tanınıyor.

Aralık ayında yayınlanan fragmanın aksine bu fragmanda gösterim tarihi olarak 17 Temmuz yer almıyor. Ancak Tenet’in Twitter hesabında filmin 17 Temmuz’da vizyonda olacağı yazıyor.

Üç dakikalık fragman önce popüler oyun Fortnite’ın içinde yayınlandı. Fortnite’ın prodüktörü Epic Games, bu fikrin Christopher Nolan’dan geldiğini söyledi. Şirket, Nolan’ın önceki filmlerinin de önümüzdeki aylarda oyun içinde gösterileceğini söyledi.

Tenet İngilizce’de öğreti, prensip, dogma, inanç ve ilke gibi anlamlara geliyor.

Filmin sinemalarda gösterilecek olması, son dönemde bazı yapımcıların filmlerini internet üzerinden yayınlamasının ardından sinema salonu işletmecilerini rahatlattı.

Memento, Inception, Interstellar, Dunkirk ve The Dark Knight üçlemesi gibi filmlerin yönetmeni Nolan’ın bugüne kadar çektiği en büyük bütçeli filmlerden biri olan “Tenet”in başrollerinde John David Washington ile Robert Pattinson yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Washington ve Pattinson’a Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Michael Caine Clémence Poésy, Dimple Kapadia gibi isimler eşlik ediyor.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod