Buğra Pakbeşe’den Yeni Bir Single: “Hadi Sev”

“Yanında Uyusam Geçer” adlı single çalışmasıyla tanıdığımız Buğra Pakbeşe, “Hadi Sev” adlı single çalışmasıyla 4 Haziran’da Bragi Productions etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı.

“Hadi Sev”, gelecek albümü kapsayan hikayenin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Albüm boyunca, bir kişinin yaşadığı yere ait hissetmediğinde kendisi için özel bir dünya kurmaya çalıştığı anlatılır. Bu şarkı, kaçamadığı için bu dünyayı sevmeye çalışan biriyle ilgili. Buğra Pakbeşe bu single çalışmasında, dünyanın kaosuna karşı kişinin yaşadığı endişe ve zorlama hissini, havada dağılan sentezlerle ve kalabalık bir aranjmanla yakalamaya çalışıyor.

Buğra Pakbeşe 1997 yılında Ankara’da doğdu. 2017 sonunda YouTube hesabında sözleri ve besteleri kendisine ait olan şarkılarını yayınlamaya başlamış olsa da müzikle olan ilişkisi çok öncelere dayanıyor. Bu süreç boyunca hem çeşitli gruplarda solistlik yapmış hem çeşitli enstrümanlar çalmış birisi olarak daha çok söz yazarı ve besteci olmakla ilgileniyor.

2019 yılının sonunda kendi imkânlarıyla evinin stüdyo haline getirdiği bir odasında kaydettiği şarkılarını diğer dijital platformlar aracılığıyla da dinleyicileriyle paylaşmaya başladı. Kısa bir zaman diliminde farklı müzik türlerinde ve farklı konseptlerde üçer şarkıdan oluşan dört ayrı EP yayınladı. Ardından 2021’in yaz aylarında çıkarmayı planladığı albümünden Anlayamaz ve Nereye Gidersek Gidelim isminde iki single yayınladı. Şu anda albüm çalışmalarına devam ediyor.

2021 yılının başında Uzaklar ile birlikte yeni bir projeye başladı ve Şişman isimli ilk single’ları tüm dijital platformlarda yayınlandı.

İlginizi Çekebilir