Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Dinleyicilerle Buluşuyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), radyo konserlerine devam ediyor. Bu ay, daha önce kaydedilmiş iki konserle, 10 Aralık ve 17 Aralık’ta dinleyicilerle buluşuyor.

10 Aralık Perşembe saat 19.00’da Borusan Klasik’ten yayınlanacak olan konser kaydında onursal şef Gürer Aykal, Mozart ve Haydn’ın yapıtlarından oluşan programla müzikseverlerle buluşacak.

Gürer Aykal, bugüne kadar Avrupa ülkelerinin önde gelen orkestraları ile sayısız konserler verdi; 1999’da kurduğu ve 2008 Eylül’üne dek sürekli şefliği ile genel müzik yönetmenliğini sürdürdüğü Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın onursal şefi oldu…

Mozart’ın büyüleyici ezgileriyle bezeli en sevilen bestelerinden biri olan 40. Senfoni’si ve Haydn’ın ünlü Londra Senfonileri’nin sekizincisi “Askeri” başlığıyla bilinen 100. Senfoni’sinden oluşan bu program, sizleri müziğin başkenti Viyana’nın altın çağına davet ediyor.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store), Blackberry (Blackberry App World), Nokia Symbian (Ovi Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad kullanıyorusanız yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir