Boğaziçi Film Festivali, İzleyicileri Sinema Salonlarına Davet Ediyor

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleriyle; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 8. Boğaziçi Film Festivali’nin afişi resmi olarak paylaşıldı. Boğaziçi Film Festivali, Ekim ayı içerisinde sinemaseverlerin karşısında olacak. Bu yıl festivalde, sinema salonlarına destek vermeyi hedefleyen #HerŞeyeRağmen etiketi kullanılacak.

Bu yıl 8. kez gerçekleştirilen Boğaziçi Film Festivali’nden rengarenk bir afiş paylaşıldı. Festival bu yıl coronavirüs salgını için tüm tedbirleri alacak, seans saatlerini ve salon kurallarını COVID-19 salgınına göre düzenleyerek izleyicileri sinema salonlarında ağırlayacak. Boğaziçi Film Festivali’nin #HerŞeyeRağmen sloganı da, yıl boyunca yaşamlarımızı derinden etkileyen pandemi sürecinde direnmeye çalışan sinema salonlarına ithaf ediliyor. Boğaziçi Film Festivali de tüm şartlara ve “Her Şeye Rağmen” gösterimlerini salonlarda gerçekleştirecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 23 Haziran 2020 tarihli “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi” baz alınarak Boğaziçi Film Festivali fiziki olarak düzenlenecek. Ana Yarışma ve seçki filmlerinin yanı sıra Boğaziçi Film Festivali’nin Endüstri Bölümü kapsamında Bosphorus Film Lab ve First Cut Lab de çeşitli etkilikler ve projelerle karşımızda olacak.

8. Boğaziçi Film Festivali, 23 ile 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

İlginizi Çekebilir