Billie Eilish Belgeseli 2021’de İzleyicilerle Buluşacak

Billie Eilish belgeselinin yayın tarihi belli oldu: 2021 Şubat’ta izleyicilerle buluşacak.

Son yılların en popüler şarkıcılarından biri olan Billie Eilish’ın belgeseli için yayın tarihi açıklandı. Belgesel, dinlenme rekorları kıran ve Eilish’i Grammy rekortmeni yapan albümün çıkış hikayesini anlatıyor.

18 yaşındaki Amerikalı şarkıcının AppleTV+ ile yaptığı belgesel anlaşması sonucu R.J. Cutler’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film, kendisinin bağlı olduğu plak şirketi Interscope Records işbirliğiyle hayata geçirildi.

2019’da çıkan, dinlenme rekorları kıran ve Grammy ödüllerinde gündem olan We All Fall Asleep, Where Do We Go? albümünün yapım sürecini anlatan belgesel için 2018’in Temmuz ayından beri çekim yapılıyor.

2020’nin sonunda yayınlanması planlanan belgeselin gösterimi ertelendi. The World’s A Little Blurry adlı belgeselin Şubat 2021’de Apple TV+’ta yayınlanacağı öğrenildi. Billie Eilish belgeselinin 25 milyon dolarlık bir bütçeyle hazırlandığı belirtildi.

Grammy Tarihine Geçti

Ocak ayında düzenlenen 62. Grammy Ödülleri’nde en büyük dört ödülü birden kazanan ilk kadın ve en genç şarkıcı olarak tarihe geçen Eilish, beş Grammy ödülüyle törenden ayrılmıştı.

İlginizi Çekebilir