BİFO’nun Konuğu Solist Klarnetçisi Andreas Ottensamer

BİFO, 13 Şubat Perşembe akşamı Lütfi Kırdar ICEC’te vereceği BİFOCAZ konserinde dinleyicilerini cazla buluşturacak. Berlin Filarmoni Orkestrası solist klarnetçisi Andreas Ottensamer’in solist olacağı konserde orkestrayı Sascha Goetzel yönetecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), sezonun sürpriz içeren bir diğer konserine hazırlanıyor. BİFO’nun dinleyicilerini bu kez cazla buluşturacağı konserin konuk solisti, aynı zamanda Berlin Filarmoni Orkestrası solist klarnetçisi olan dünya müzik sahnesinin genç yıldızı Andreas Ottensamer olacak. BİFO’nun 2018 yılını karşıladığı Yeni Yıl Konseri’nin konuk solisti olarak daha önce İstanbul’da dinleyicinin beğenisini kazanan Ottensamer, konserde son albümü Blue Hour’da yer alan, Carl Maria von Weber’e ait başyapıtlardan Klarnet Konçertosu’nu seslendirilecek. Konserin ikinci yarısında ise Radio Romania Big Band, BİFO ile birlikte, Wynton Marsalis’in Swing Senfoni’sini dinleyicilere sunacak.

13 Şubat Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te saat 20.00’de düzenlenecek konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali moderatörlüğünde konser üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşiye Andreas Ottensamer de katılacak.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod