Belediyelerden Dijital Kütüphane Çalışmaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Atatürk Kitaplığı, sahip olduğu zengin içerikli dijital kütüphanesiyle kitapseverlere ve araştırmacılara geniş bir seçenek sunuyor. Kütüphanede, yazma eserler, yabancı dil kitapları, süreli yayınlar ve makaleler gibi pek çok kaynağa erişim sağlanabiliyor.

İslam Tarih Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nin (IRCICA) faaliyete geçirdiği Farabi Dijital Kütüphanesi’nde de yüzlerce kitap ve belge kullanıma açık.

Kütüphane Haftası kapsamında ayrıca Avcılar Belediyesinin de Twitter hesabından yayınlanan mesajda, “Sosyal hayatımızdan uzak kalsak da kitapları yaşamınızdan uzak tutmayın.” ifadelerine yer verilirken, 22 bin kitabın yer aldığı dijital kütüphane “Oku Avcılar” uygulaması hizmete açıldı.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından Türkçe Dijital Kütüphane ve Yordam Bilgi Teknolojileri işbirliğiyle dijital kütüphane çalışmasına imza atılırken, belediyenin web sayfasındaki e-belediyecilik bölümünde yer alan “Kütüphane Kataloğu” sekmesinde, binlerce kitap erişime sunuldu.

Futbolcu Gökhan İnler’in kurucusu olduğu İnler Spor ve Eğitim Vakfı’nca (ISEV) başlatılan “OkumayıSEV” adlı sosyal projeyle, Türk ve dünya klasiklerinin yer aldığı elektronik kütüphane minik okurların beğenisine sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod