Beklenen Şiir Albümü ‘Sürü’ Hayranları ile Buluştu

Mert Dizdar ve Burak Çakır’ın ‘Sürü’ albümü piyasaya çıktı.

Son dönemlerde yaptıkları #şiirevde projesi ile karantina sürecinde insanların yanında olan ikili Mert Dizdar ve Burak Çakır, çıkarttıkları albümle de büyük ses getirdi. Yaptıkları şiir temalı albüm ile farklı kulvarda yer alan bir çalışma olan “Sürü” bugün piyasaya çıktı.

Projelerini ileri boyuta taşıyan ve şiirleri besteleyen Çakır ve Dizdar, yaptıkları albüm ile müzik dünyasında farklı bir konuma yerleşti. Müzik dünyasının nabzını tutan eleştirmenlerden de tam not alan albüm bugün itibari ile dijital platformlar aracılığı ile hayranlarına ulaşacak. Karantina sürecinde başlattıkları #şiirevde ile kendilerine hayran kitlesi oluşturmayı başaran iki müzisyen, yaptıkları albüm ile müzik dünyasında iz bırakmaya hazırlanıyor.

Albüm konusunun hep akıllarında olduğunu belirten ikili Burak Çakır ve Mert Dizdar, Sürü için oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdiler. Çakır, müziklerini profesyonel alana taşıdıkları için mutlu olduğunu söylerken, Dizdar, bu albümü hayranlarına armağan ettiğini ifade etti.

‘Albüm, Proje ile Birlikte Şekillendi’

Albümün, Burak Çakır ile birlikte yaptıkları proje ile şekillendiğini ve vücut bulduğunun altını çizen Mert Dizdar, sözlerine şöyle devam etti:

“#şiirevde fikri bizim için bir dönüm noktasıydı. Çünkü’Sürü’ bu sürecin bir ürünü ve o dönem yaptığımız işler ister istemez albümümüze yansıdı. Dolayısıyla albüm, projemiz ile birlikte şekillenip, bugünlere kadar geldi.”

Burak Çakır ise, “Şiir insanların ruhunu kurtarır. Karantina sürecinde birçok insan evde oturmaktan ve belirsizlikten dolayı sıkılmış, bunalmış vaziyetteydi. Biz de farklı kişilere şiirler aracılığıyla dokunmak ve ulaşmak istedik. Fakat bunu yaparken kendi yüreğimize de dokunmuşuz ki ortaya bu albüm çıktı” dedi

İlginizi Çekebilir