Banksy’den Yeni Corona Virüs Grafitisi: “Aachoo”

Ünlü sokak sanatçısı Banksy’den dünya çapında 69 milyondan fazla kişiyi etkileyen corona virüsle ilgili yeni bir grafiti geldi. Aachoo adını verdiği eserini Instagram hesabından paylaşan sanatçı, sosyal mesafeye dikkat ettiğimiz pandemi günlerini hapşıran ve tükürük saçan yaşlı kadın ile anlattı.

Gerçek kimliği bilinmeyen ama eserleriyle dünyaca üne kavuşan grafiti sanatçısı Banksy, İngiltere’nin Bristol kentinde bir evin duvarına çizdiği yeni grafitisini Instagram hesabından paylaştı.

Sanatçının Aachoo adını verdiği ve corona virüse göndermede bulunan Totterdown’da Vale Caddesi’ndeki yarı müstakil bir evin duvarındaki grafiti, başörtülü bir kadını hapşırırken ve takma dişlerini havada uçarken tasvir ediyor. Hapşırma, kadının bastonunu ve çantasını düşürmesine neden oluyor.

Yakın zamana kadar mülkte bir oda kiralayan mobilya üreticisi olan 28 yaşındaki Fred Loosemore, BBC’ye herkes güvende olana kadar, kimsenin güvende olmadığını domine etkisi ile anlatan eser hakkında konuştu. Loosemore “Şans eseri bir atölyemiz ve elimizde kalan devasa bir akrilik parçamız var. Onu korumak için sanat eserinin üzerine bir parça şeffaf akrilik vidalayacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir