“Aşk. Wong Kar Wai Si̇neması” Seçkisi MUBI’de

Bağımsız sanat sinemasına ait en iyi yapımları izleyici karşısına çıkaran MUBI, bu kez “Aşk. Wong Kar Wai Sineması” seçkisini platforma taşıyor. Dünya sinemasının usta isimlerinden Wong Kar Wai’nin imzasını attığı filmlerin restore edilmiş versiyonları MUBI’deki yerini alıyor. 6 yenilenmiş Wong Kar Wai filmi, sinemaseverlerle buluşuyor.

Beyazperde’nin haberine göre, 62 yaşındaki Hong Kong’lu usta sinemacı Wong Kar Wai’nin 6 harika filmi, MUBI’de izleyici karşısına çıkıyor. Yönetmenin kendi gözetimiyle yenilenerek 4K teknolojisiyle restore edilen filmler arasında 1994 yapımı Zamanın Külleri ile Chungking Ekspresi, 1995 yapımı Düşkün Melekler, 1997 yapımı Mutlu Beraberlik, 2000 yapımı Aşk Zamanı ve 2004 yapımı 2046 filmi bulunuyor.

Wong Kar Wai, sinema dünyasının en prestijli film festivallerinden ve kurumlarından ödüle layık görüldü. 1997 yılında çektiği Happy Together filmiyle Cannes Film Festivali’nde ödül sahibi olan Wong Kar Wai, 2006 yılında Cannes’da jüri başkanı görevini yerine getirmişti. Yönetmenin en sevilen filmi, 2046 ve In The Mood For Love olarak biliniyor.

İlginizi Çekebilir