Arter Kapılarını 7 Sergiyle Birden Açacak

Bir Vehbi Koç Vakfı (VKV) kuruluşu olan Arter’in ilk sergileri belli oldu. Eylül ayından itibaren Dolapdere’deki yeni binasında ziyerete açılacak olan Arter’de eş zamanlı olarak yedi sergi izleyiciye sunulacak.

Arter, Eylül ayından itibaren Dolapdere’deki yeni binasında koleksiyonunun hem içinden hem de dışından oluşturduğu sergiler ile birlikte farklı disiplinleri bir araya getiren etkinlikler, film, öğrenme programı ve yayınlarıyla sanatı geniş kitlelerle buluşturmaya hazırlanıyor. Toplam yedi serginin eş zamanlı olarak yer alacağı Arter’de, koleksiyondan oluşturulan ‘Saat Kaç?’ ve ‘Kelimeler Pek Gereksiz’ başlıklı grup sergileri, Altan Gürman kişisel sergisi ve Rosa Barba’nın ‘Gizli Konferans’ başlıklı yerleştirmesi; Ayşe Erkmen’in ‘Beyazımtırak’, İnci Furni’nin ‘Bir An İçin Durdu’ ve Céleste Boursier-Mougenot’nun ‘offroad, v2’ isimli kişisel sergileri ziyaretçileriyle buluşacak.

Arter’in programında sergilerin yanı sıra  sahne sanatlarından çağdaş ve elektronik müziğe, filmden performans sanatı ve dijital sanatlara kadar pek çok disiplinin yenilikçi örneklerine de yer verilecek. Merak uyandırmayı, ilham vermeyi ve sanat etrafındaki tartışmaları kolaylaştırmayı amaçlayan ‘Arter Öğrenme Programı’ ise katılımcının yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortam yaratmayı hedefliyor. Sanatçılar, ziyaretçiler ve paydaşlar arasında uzun süreli bağlar kurmayı hedefleyen programda; sergi turları, konuşmalar, atölye çalışmaları ve seminerlerin yanı sıra Gençlik Konseyi ve Arter Araştırma Programı başlığı altında katılımcıların ilgi ve ihtiyaçları etrafında şekillenen uzun soluklu programlar yer alıyor. Arter’de gerçekleşecek öğrenme odaklı süreçlerin ana mekânı olarak kurgulanan Öğrenme Programı Atölyesi farklı formatlardaki tüm bu etkinlikler için esnek bir kullanım ve üretim alanı sağlıyor. Sergi alanlarıyla yakın bir diyalog içerisindeki öğrenme odaları da çeşitli yorumlama etkinlikleri, tartışmalar, gösterimler veya sadece vakit geçirmek ve dinlenmek için ziyaretçilere alan sunuyor.

Bir Vehbi Koç Vakfı (VKV) kuruluşu olan Arter, sanatın tüm disiplinlerini kapsayacak programıyla herkes için erişilebilir, canlı ve sürdürülebilir bir kültür ve yaşam platformu olmayı amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod