Arka Pencere ‘Şimdilik’ Kapandı

Arka Pencere Sinema dergisi yayın hayatını sonlandırdı. Dergi 6.5 yılda 340 sayıyla okurlarıyla buluşmuştu. Arka Pencere Sinema dergisi yayın hayatını sonlandırdı. Altı buçuk yılda 340 sayı yayınlayan derginin yayın kurulu, bugün yazarlarına “Arka Pencere serüvenimizi ‘şimdilik’ kaydıyla sonlandırıyoruz…” diyerek bilgi verdi.

Arka Pencere Yayın Kurulu’nun açıklaması şöyle;

“30 Ekim 2009’da başlayan Arka Pencere serüvenimizi “şimdilik” kaydıyla sonlandırıyoruz… Bizim için alınması zor bir karardı, ancak “koşullar” bizi bu noktaya getirdi… Bugüne kadar verdiğiniz değeri ölçülemeyecek katkılar için minnettarız… Umuyoruz, yakın gelecekte yeniden ve daha güçlü bir şekilde başka projelerde bir araya gelebiliriz… Sağlıcakla ve Hitchcock’la kalın…

Arka Pencere Yayın Kurulu”

Şimdilik Bitti Ama Bu Film Kaldığı Yerden Devam Eder

Sinema yazarları ve derginin okurları sosyal medyadan derginin kapatılmasından duydukları üzüntüleri paylaştı;

Janet Barış: Arka Pencere sinema yazını için emekle, özveriyle örülmüş iyi bir kaynaktı, artık veda ediyor, emeği geçenin eline sağlık. İçeriğine böylesi özenen, derdi sinema olan bir kaynaktı Arka Pencere, artık olmayacak olması çok üzücü.

Şenay Aydemir: Arka Pencere, geride sinema sevgisi ve eleştirisinin yüz akı bir tarih bıraktı. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Ekin Deniz Görk: Sinema izleyicisi üzerine ciddi bir tartışmada ayrı düştüysek de en sevdiğim dergilerden biriydi, gidişi kalp kırdı.

Ercan Dalkılıç: Arka Pencere Sinema yazınının halinin pür meali. Telifsiz ancak bu kadar sürer karşılıksız aşk.

Müjde Işıl: Arka Pencere sinema yazınına  katkısı kadar muhalif duruşu, sansüre direnişi ve Emek’çi paylaşımlarıyla da çok önemli sorumluluklar üstlendi. Arka Pencere ekibiyle sinema kültürünü paylaşmak mutluluk ve gurur vericiydi. Şimdilik bitti ama bu film kaldığı yerden devam eder elbet.

İlginizi Çekebilir