Arjantin Yapımı Belgesel Filmi “Vilas: Bir Tenis Efsanesi” Netfilix’te

Netflix’in Arjantin yapımı yeni orijinal belgeseli, tenis efsanesi Guillermo Vilas’ı ve onun dünyadaki 1 numaralı tenisçi olarak tanınmak için spor gazetecisi Eduardo Puppo ile birlikte verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Belgesel filmi; Rafael Nadal, Roger Federer, Gabriela Sabatini, Björn Borg gibi dünya çapındaki en ünlü tenisçilerle yapılan röportajları içeriyor.

Vilas: Bir Tenis Efsanesi, dünyadaki 1 numaralı tenisçi olarak tanınmak için sıralamaların gözden geçirilmesi talebini 40 yıldır dile getiren tenis efsanesi Guillermo Vilas’ın öyküsünü anlatan bir belgesel filmi. Belgesel aynı zamanda, Vilas’ın bu mücadelesini bizzat ele alan spor gazetecisi Eduardo Puppo’nun da hikâyesini anlatıyor. Puppo, Vilas’ın küresel tenis sıralamasının zirvesindeki yerinden bilfiil ve haksız şekilde indirildiğini kanıtlamak için en büyük spor şirketlerinden birine karşı 10 yıldan uzun süren bir mücadele başlattı. Puppo’nun titiz çalışmaları, 1973 ile 1978 yılları arasında dünya genelindeki erkek tenisçilere dair yapılan sıralamaların tüm sonuçlarını gözden geçirdiği araştırmanın detaylarını gözler önüne seriyor.

Belgeselde yer alan ünlü tenisçiler: Rafael Nadal, Roger Federer, Mats Wilander, Boris Becker, Rod Laver, Björn Borg, Gabriela Sabatini, Ion Tiriac, Richard Evans, Christopher Clarey, Peter Bodo, Marian Ciulpan, Adrian Sautu de la Riestra ve María Luz Marin.

Yönetmenliğini Matías Gueilburt’un üstlendiği “Vilas: Bir Tenis Efsanesi” 27 Ekim’de Netfilix’te.

İlginizi Çekebilir