Ankara’da Kadın Yönetmenler Festivali Başlıyor

Ankara’daki Çankaya Belediyesi, 18- 22 Ocak tarihleri arasında, kadın yönetmenlerin seslerini filmleriyle duyurabilmeleri amacıyla Kadın Yönetmenler Festivali düzenliyor.

Çankaya Belediyesi, kadın yönetmenlerin seslerini filmleriyle duyurabilmeleri amacıyla Kadın Yönetmenler Festivali düzenliyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali 18-22 Ocak 2020 tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak.

Farklı geçmişlerden, deneyimlerden ve kariyerlerden amatör ya da profesyonel kadın yönetmenlere sanatlarını ve kendi anlatım dillerini, meselelerini, çözümlerini sunmaları için bir forum alanı oluşturmayı hedefleyen festival kapsamında, söyleşiler, atölyeler, seyircilerle yönetmenleri bir araya getirecek etkinlikler de yer alacak.

Açılışta Kadın Yönetmenler Belgeseli Gösterilecek

18 Ocak’ta saat 17.00’de Yönetmen Gülten Taranç’ın Kadın Yönetmenler belgeseli gösterimiyle başlayacak festivalde, Meral Okay Özel Ödülü’nü yönetmen Biket İlhan alacak. Senaryo Yazım Özendirme Ödül töreniyle devam edecek gecede, sanatçı Ahu Sağlam konser verecek.

İlginizi Çekebilir