Animasyon Filmi ‘Klaus’ Yayına Girdiği İlk Ay 30 Milyon Kez İzlendi

Dizi- film izleme platformu Netflix’in animasyon filmi ‘Klaus’, yayına girdiği ilk ay 30 milyon kez izlendi ve en çok seyredilen orijinal Netflix filmleri arasına girdi.

Reuters’ın haberine göre Netflix’in yılbaşı animasyonu ‘Klaus’ 1 ayda 30 milyon kez izlenerek platformda şimdiye kadar en çok izlenen orijinal yapımlardan biri oldu.

Noel Baba’nın nasıl çıktığını anlatan animasyon, Netflix’in çocukların ve ailelerin izleyebileceği dizi-filmler açısından Walt Disney gibi şirketlere girdiği rekabet kapsamında yaptığı ilk orijinal animasyon filmi.

Netflix, sadece ‘rekor sayıdaki kişinin’ izlediği yapımlarla ilgili izleme sayısını paylaşıyor ancak 3. taraflara bu verileri doğrulama olanağı tanınmıyor. Ayrıca bir yapımın ‘izlenmiş’ olarak kaydedilmesi için de en az yüzde 70’inin seyredilmiş olması gerekiyor.

Klaus’un tekrar izlemede de çok yüksek bir sayıya ulaştığını belirten şirket, bu sayıyı 30 milyon izlenmeye katmadıklarını ifade etti.

‘Çılgın Hırsız”ın (Despicable Me) yaratıcısı İspanyol animatör Sergio Pablos tarafından yazılıp yönetilen Klaus, bencil bir postacı ile oyuncakçının ‘alışılmışın dışında’ olan arkadaşlığını anlatıyor.

Netflix’in orijinal animasyon başkan yardımcısı Melissa Cobb, gelecek sene çocuk kitabından uyarlanan ‘The Willoughbys’ ve ‘Over the Moon’ müzikalının da aralarında olduğu birkaç animasyon daha yayınlamayı planladıklarını ifade etti.

İlginizi Çekebilir