Amy Winehouse’un NFT’si Bağımlılıkla Mücadele Eden Müzisyenler İçin Satışa Çıkarıldı

10 yıl önce hayatını kaybeden Amy Winehouse’un NFT’si satışa çıkarıldı. Elde edilecek gelir, bağımlılıkla mücadele eden müzisyenler için çalışan hayır kurumuna bağışlanacak.

2011 yılında hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Amy Winehouse’un bir fotoğrafı, NFT’ye dönüştürülerek açık artırmaya çıkarıldı. Satıştan elde edilecek gelir, bağımlılıkla mücadele eden müzisyenlere bağışlanacak.

Bağımlılıkla mücadele eden ve 10 yıl önce alkol zehirlenmesi sonucu hayatını kaybededen Grammy ödüllü şarkıcının NFT’ye dönüştürülen fotoğrafı, New York’ta bir telefon gişesinde çekilmişti. Charles Moriarty tarafından çekilen fotoğraf, görsel sanatçı Mark Palkoski tarafından çizgi roman tarzında canlandırıldı.

Ntv’nin haberine göre, OpenSea adlı açık artırma sitesinde satışa çıkarılacak NFT için 30 Mayıs’a kadar teklif verilebilecek. NFT minimum 3 Ethereum’a (7 bin 500 dolar) satışa çıkarıldı. Müzayede, müzisyenlere finansal ve tıbbi krizlerde yardımcı olan, Kayıt Akademisi’nin kâr amacı gütmeyen bir şubesi olan MusiCares’in yöneticileri tarafından düzenleniyor.

İngiliz şarkıcının Moriarty tarafından çekilen diğer fotoğrafları, Winehouse’un ölümünün 10. yıl dönümü anısına düzenlenen bir dizi etkinliğin bir parçası olarak bu yıl Nashville, Tennessee’de sergilenecek. Ayrıca 23 Temmuz’da sergi ve adı henüz açıklanmayan sanatçıların performanslarını içeren üç saatlik bir canlı yayın olacak. Bu etkinlikten elde edilen bilet satış gelirlerinin bir kısmı MusiCares ve Amy Winehouse Vakfı’na bağışlanacak.

İlginizi Çekebilir