Akademi BİFO’ya Başvurular Başladı

Borusan Sanat’ın geçtiğimiz yıl genç müzisyenlere kendilerini geliştirme ve sahne deneyimi kazanma olanağı sunmak için oluşturduğu Akademi BİFO programının bu yılki başvuruları başladı. Eğitimin sonunda başarılı olan genç sanatçılar, Mayıs 2018’de gerçekleştirilecek Leyla Gencer Anısına: Donizetti & Puccini başlıklı konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’yla birlikte söyleme imkânına sahip olacaklar.

Borusan Sanat’ın geçtiğimiz yıl Türkiye’deki genç klasik müzik öğrencilerinin ve sanatçılarının kendilerini geliştirmeleri ve sahne deneyimi kazanmaları için başlattığı eğitim programı Akademi BİFO’nun bu yılki başvuruları başladı. Akademi BİFO programı, genç sanatçılara Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel ve yönetmen Yekta Kara’nın yanı sıra birçok yerli ve yabancı eğitimciyle birlikte çalışma ve profesyonel hayata geçişte uluslararası düzeyde eğitim alma imkânı sağlıyor. Program, bir yandan BİFO’nun aynı sahneyi paylaşacağı sanatçıları yetiştirirken, aynı zamanda onlara profesyonel bir deneyim kazanma olanağı da sunuyor.

Son Başvuru Tarihi 1 Eylül

Akademi BİFO’nun 2017–2018 sezonu eğitim programına başvurular iki aşamada değerlendirilecek. İlk başvuru aşamasından sonra Değerlendirme Kurulu tarafından bir ön eleme yapılacak. Seçmelere davet edilecek başvuru sahipleri, Borusan Sanat’ın www.borusansanat.comadresli internet sitesinden duyurulacak.

Seçmelerde başarılı olan genç sanatçılar Akademi BİFO kapsamında 2017–2018 sezonunda Leyla Gencer anısına gerçekleştirilecek Puccini’nin Gianni Schicchi operası ve G. Donizetti’nin Anna Bolena, Maria Stuarda ve Roberto Devereux operalarından bölümlere yönelik, müzikal stil ve yorum, koçluk, ustalık sınıfı ve sahne dersleri alacakları bir programa katılacaklar. Bu sürecin sonunda başarılı olan katılımcılar, Mayıs 2018’de gerçekleştirilecek Leyla Gencer Anısına: Donizetti & Puccini başlıklı konserde yer alacaklar.

Akademi BİFO katılımcıları geçen yıl Leyla Gencer’i anma konserinde BİFO eşliğinde Richard Strauss’un Güllü Şövalye operasını seslendirmişler ve büyük beğeni toplamışlardı.

Program için başvurular 1 Eylül 2017 Cuma günü sona erecek.

Akademi BİFO’ya katılım ise ücretsiz.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

www.borusansanat.com/akademibifo

twitter.com/BorusanSanat

instagram.com/borusansanat/

İlginizi Çekebilir