Ahmet Güneştekin’in ‘Hafıza Odası’ Sergisi Pilevneli Mecidiyeköy’de Açıldı

Ahmet Güneştekin’in ‘Hafıza Odası’ adlı sergisi, 6 Aralık’ta Pilevneli Mecidiyeköy’de açıldı.

Pilevneli Project, Ahmet Güneştekin’in ‘Hafıza Odası’ adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, Pilevneli Mecidiyeköy’de 6 Aralık’ta 2019 – 26 Ocak 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Güneştekin’in nesneler üzerinden bellek politikalarının doğasına baktığı işlerinden oluşan ‘Hafıza Odası’, son yıllarda gerçekleştirdiği en kapsamlı sergisi. Daax Corporation sponsorluğunda düzenlenen sergi, sanatçının farklı sanatsal disiplinlerle etkileşim içinde çalıştığı yapıtlarını bir araya getirerek, materyalleri yorumlama çeşitliliğine ve sergileme pratiğine bakıyor.

‘Hafıza Odası’nda sanatçının anıları çağrıştıran nesnelerle ortaya koyduğu enstalasyonları ile kimi şaşırtıcı özellikleriyle dile ve hatta düşüncelere dair neyin doğal olduğu sorusuna bambaşka açılardan bakmamızı sağlayan video yerleştirmeleri yer alıyor. Sergide ayrıca sanatçının çağrıştırıcı fragmanları bir anlatı olarak okunabilecek formda birleştirme süreciyle ortaya koyduğu kırkyamaları; gerçeküstü, grotesk ve çok renkli seramikleri; tuval yüzeyine dışbükey metal yarımküreler yerleştirerek ürettiği boyutlu işleri ve geleneksel pratiklerin dışında kalan yapıtları yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod