8. Yılmaz Güney Film Festivali’ne Son Başvuru 25 Ocak

8. Yılmaz Güney Film Festivali 26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. 11 Aralık’ta başlayan başvuruların son tarihi 25 Ocak’ta sona eriyor.

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen ve kayyımdan dolayı en son 2016’da yapılan Yılmaz Güney Film Festivali, programında, uzun metrajlı film, kısa metrajlı film ve belgesel filmlerinin gösteriminin yanı sıra, yönetmen, oyuncu, senarist, eleştirmen ve sinema yazarlarının katılacağı panel ve söyleşiler ile atölye çalışmaları yer alacak.

Yılmaz Güney Film Festivali’nde bu yıl yarışmalı bölümler kaldırılarak, bunun yerine belgesel ve kısa filmciler için proje geliştirme ve destek bölümü oluşturuldu. Sinema filmi üreticilerine mali destek sağlamayı amaçlayan bu özel bölümde, Belgesel Film Geliştirme ve Destek Bölümü kapsamında 2 projeye 10 bin TL, Kısa Metraj Kurmaca Film Geliştirme ve Destek Bölümü kapsamında da yine 2 projeye 10 bin TL destek ödülü verilecektir. Yarışmaya yarışma başvuruları www.yilmazguneyfilmfestivali.com adresi üzerinden yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir