8. Boğaziçi Film Festivali’nde Yarışacak Kısa Filmler ve Jüri Üyeleri Belli Oldu

Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali’nin kısa film yarışma seçkisi resmi olarak açıklandı. Ulusal Kısa Kurmaca, Ulusal Kısa Belgesel, Uluslararası Kısa Kurmaca ve Uluslararası Kısa Belgesel film yarışmalarında yer alacak filmlerin yanı sıra jüri üyelerinin duyurusu yapıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleriyle; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 8. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal ve Uluslararası Kısa Metraj Kurmaca kategorisinde Banu Sıvacı, Cihan Sağlam ve Murat Tolga Şen jüri üyeliği yapacak. Ulusal ve Uluslararası Kısa Belgesel kategorisindeki filmleri ise Samed Karagöz, Senem Bay ve Vuslat Saraçoğlu jüri üyesi olarak değerlendirmeye tabi tutacak.

Ulusal Kısa Kurmaca Film Yarışması

10001 GECE – Mahsum Taşkın

BÜYÜK İSTANBUL DEPRESYONU – Zeynep Dilan Süren

DERİNLİK ALGISI – Alperen Albayrak

GERİ DÖNÜŞÜM – Elif Hamamcı

KISMET – Emre Sert, Gözde Yetişkin

KONUŞMAK – Volkan Girgin

LAL – Gökalp Gönen

MÜNHASIR – Yeşim Tonbaz

TAPINAK – Murat Uğurlu

TOZ OLMAK – Hüseyin Aydın Gürsoy

YAĞMUR, ŞNORKEL VE TAZE FASULYE – Yavuz Akyıldız

YARA – Onur Güler

Uluslararası Kısa Kurmaca Film Yarışması

A TRIP TO HEAVEN – Linh Duong, Vietnam

GOOD NIGHT – Anthony Nti, Gana, Belçika

HISTORY OF CIVILISATION – Zhannat Alshanova, Kazakistan

I AM AFRAID TO FORGET YOUR FACE – Sameh Alaa, Mısır, Katar, Fransa, Belçika

MARADONA’S LEGS – Firas Khoury, Filistin, Almanya

NINA – Hristo Simeonov, Bulgaristan

PERPETUAL NIGHT – Pedro Peralta, Portekiz, Fransa

THE FLIES – Edgardo Pistone, İtalya

THE SILENCE OF THE RIVER – Francesca Canepa, Peru

THE PRESENT – Farah Nabulsi, Filistin

Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışması

AŞIK FEYMANİ – Özgenur Gülerce

BARAKA – Muhammed Emre Özdemir, Hakan Demirel

BİSİKLETÇİ – Melih Aslan

BU DA MI GOL DEĞİL? – Fevzi Baran, Kamil Kahraman

DONUK BAKIŞLAR – Rıdvan Karaman

SEVAL – Ahmet Keçili

SÜRGÜNDE BİR YIL – Malaz Usta

YAYLACI – Fatih Ertekin

Uluslararası Kısa Belgesel Film Yarışması

3 LOGICAL EXITS – Mahdi Fleifel, Lübnan, Birleşik Krallık

CEUTA’S GATE – Randa Maroufi, Fransa

CLEBS – Halime Ouardiri, Kanada, Fas

I FEEL YOUR EYES – Gregoire Verbeke, Belçika

OUTSIDE THE ORANGES ARE BLOOMING – Nevena Desivojevic, Portekiz, Sırbistan

THE EAGLES OF CARTHAGE – Adriano Valerio, Fransa, Tunus, İtalya

THE GOLDEN BUTTONS – Alex Evstigneev, Rusya

THEN COMES THE EVENING – Maja Novakovic, Sırbistan, Bosna-Hersek

8. Boğaziçi Film Festivali’nin 23 ile 30 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerin karşısına çıkması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir