5. Aratos Belgesel ve Kısa Film Günleri Başlıyor

Aratos dergisinin düzenlediği 5. Aratos Belgesel ve Kısa Film Günleri, pandemi nedeniyle online olarak yapılacak. Etkinlik, 25-27 Aralık tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak.

Geçtiğimiz yıl kurumsallaşarak Aratos Kültür Sanatevi’ne dönüşen, 2004 yılında yayın hayatına başlayan Aratos tarih, felsefe, kültür ve sanat dergisi, Aratos Belgesel ve Kısa Film Günleri’nin 5.’sini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 5. Aratos Belgesel ve Kısa Film Günleri pandemi nedeniyle online olarak Youtube kanalı üzerinden yapılacak.

Aratos Dergisi Kültür Sanatevi yöneticisi Uğur Pişmanlık bu etkinliği gelenekselleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Çeşitli kentlerden film başvurusu yapılan 5. Aratos Belgesel ve Kısa Film Günleri’nde çeşitli konularda çekilmiş belgesel filmleri izleyiciyi buluşturacağız. Bu etkinliğimiz ile Tarsus ve bölge insanına hem bir kültür sanat hizmeti sunmak hem de giderek önem kazanan ve festivallerde yer bulan kısa ve belgesel filmler üzerinden insanların ufkunun açılmasını amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Aratos Belgesel ve Kısa Film Günleri” adıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik, 25-27 Aralık tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak. Etkinlik süresince altı belgesel film gösterilecek.

5. Aratos Belgesel ve Kısa Film Günleri’nde gösterilecek filmler şöyle:

Kemeraltının Sanatkâraları (Yönetmen: Çağatay Çelikbaş)

Derikte Kalanlar (Yönetmen: Onur Can Atlı)

Hasankeyf’e Ağıt (Yönetmen: Fırat Erez)

İçimdeki Küller (Yönetmen: Ayşen Başer Yetimoğlu)

Taş Köprüyü Kim Yaptı (Yönetmen: Ümit Güç)

İris (Yönetmen: Volkan Güleryüz)

Aykıranlar(Yönetmen: Zafer Avşar).

İlginizi Çekebilir